2024 szeptemberben induló képzésünkről bővebb tájékoztatás a HÍREK menü alatt
A tanfolyamon való részvétel feltételei:
Olyan szintű elméleti és gyakorlati tudás elsajátítása, aminek alapján a szakképesítést megszerző képes vállalkozásban vagy alkalmazottként kutyakozmetikus tevékenység folytatására, továbbá a kutya ápolásával és tartásával kapcsolatos szakmai ismeretek átadására.
120 óra elméleti (Általános kinológia, Kutyakozmetikai ismeretek,Állategészségügyi és etológiai alapismeretek, Vállalkozási alapok ) és 200 óra gyakorlati foglalkozások, aminek során a részt vevő többek között megtanulja és gyakorolja az általános kozmetikai feladatok ellátását, a kutyakozmetikusi technikákat, egészségügyi ellátást,a mindennapi és az időszakos ápolást, gondozást, kiállításra való felkészítést, jártasságot szerez az eszközhasználattal kapcsolatos feladatok területén, megismerkedik a kutyakozmetika műhellyel és annak berendezésével kapcsolatos követelményekkel, ismereti szinten elsajátítja a kutyatartásimódokat, a kutya testének felépítését és szervezetének működését, a kutyakozmetikusi tevékenység szempontjából lényeges fajták jellemzőit, viselkedési formáit, a kutya leggyakrabban előforduló betegségeinek tüneteit, a higiéniai, munkavédelmi, balesetvédelmi és környezetvédelmi előírások betartásával.
A minősítő értékelést a tananyagegység záró vizsgák jelentik.
A képzés során minden tananyagegységből – annak lezárása után – tananyagegység záró vizsgára kerül sor, melyet Intézményünk szervez meg, írásbeli és gyakorlati formában.
A Kutyakozmetikus elnevezésű szakképesítés esetén a következő tananyagegység záró vizsgák kerülnek lebonyolításra:
1. Általános kinológia - írásban
2. Állategészségügyi és etológiai alapismeretek - írásban
3. Kutyakozmetikai ismeretek- gyakorlati feladatmegoldás
4. Vállalkozási alapok (Kutyakozmetika) - írásban
A tananyagegység záró vizsga olyan kompetenciamérés, amellyel Intézményünk meggyőződik arról, hogy a képzésben részt vevő elsajátította-e a képzési program és a programkövetelmény egyes programkövetelmény-moduljaiban előírtakat. Minden tananyagegység záró vizsga az oktatók előtt zajlik.
A képzés befejezését igazoló tanúsítvány kiadásának előfeltétele minden tananyagegység záró vizsga sikeres letétele.
A résztvevők írásbeli vizsga esetén tesztet írnak, a gyakorlati feladatmegoldás alkalmával egy kutya teljes körű kozmetikázása a feladat, melynek minősítése során az oktató figyelembe veszi a szőrzet előkészítését, a nyírás technikáját, a fazon kialakítását (összkép), az egészségügyi tevékenységet, bánásmódot, valamint a szakszerű és biztonságos eszközhasználatot.
Az egyes tananyagegység záró vizsgákon a résztvevő megfelelt vagy nem megfelelt minősítést szerezhet. Egy programkövetelmény-tananyagséghez kapcsolódó vizsga akkor megfelelt minősítésű, ha a tananyagegységhez előírt feladat végrehajtása legalább 51%-osra értékelhető. Gyakorlati ellenőrzés során annak a résztvevőnek megfelelő a gyakorlati tudása, aki a feladatot önállóan, segítségkérés nélkül, helyesen képes elvégezni, és a gyakorlat elvégzése közben szóban kifejti a kapcsolódó szakmai ismereteket.
Amennyiben a vizsgázó teljesítménye nem éri el az 51%-ot nem megfelelt minősítést kap. Ebben az esetben a résztvevőnek nem adható ki a képzés elvégzéséről szóló tanúsítvány. Igény esetén új tananyagegység záró vizsga időpont kerül kijelölésre
Az Európában gyakori kutyafajták felismerése és fajtaleírásuknak megfelelő szőrzetük, illetve a kapcsolódó technológiai műveletek megnevezése.
A vizsgakutya fazonkialakításának megfelelő szerszámok, eszközök előkészítése, megnevezése. A kozmetikai műveletek technológiai sorrendjének alkalmazásával a vizsgakutya fazonjának (pl. bontása, előnyírás, trimmelés, fürdetés a szőrzetnek megfelelő kozmetikummal, szárítás) kialakítása, egyéb ápolási (karomvágás, fültisztítás stb.) tevékenység végzése előírt és biztonságos anyag- illetve eszközhasználattal, szakszerű bánásmóddal, a higiénia és munkaterület rendjének folyamatos fenntartása mellett.
Az Intézmény által nyújtott, felnőttképzést kiegészítő tevékenységének folyamatleírása
A Szveti Oktatási Központ Kft. által nyújtott felnőttképzést kiegészítő tevékenységek a Képzési szükségletek felmérése és képzési tanácsadás, valamint az Előzetes tudásmérés.
Ezen szolgáltatásunk első lépéseként a szakmai vezető vagy az intézményvezető szóban felméri az érdeklődőnek/jelentkezőnek a képzés(ek)el kapcsolatos elvárásait, igényeit, elhatározását, érdeklődését, beazonosítja motivációit, és együtt kijelöli(heti)k a tanulási célt, meghatározzák az érdeklődő számára legmegfelelőbb képzést. A képzési szükségletek pontos felmérése segíti, hogy a képzések elérjék céljukat, tartalmasak legyenek, a résztvevők pedig elégedettek az új ismeretekkel.
A képzési tanácsadás esetében az érdeklődő képzési szükségleteinek függvényében átfogó tájékoztatást kap a Szveti Oktatási Központ Kft. által nyújtott képzéséről és az ehhez szükséges kompetenciákról, a képzési lehetőségekről és a képzés megkezdéséhez szükséges előképzettségről, egyéb bemeneti feltételekről, továbbá a képzés során elsajátítható ismeretekről. A szolgáltatás célja, hogy az egyén igényeinek megfelelően komplex tájékoztatást kapjon a képzési program részleteiről: például a képzés tartalma, adatai, rendje (helyszín, időbeosztás), a jelentkezés módja, a kiegészítő tevékenységek nyújtotta lehetőségek, a be- és kimeneti szintek, a képzésbe való bekapcsolódás feltételei, a teljesítményértékelő rendszer, a sikeres teljesítés és a képzés, illetve a képzés egyes tananyagegységeinek elvégzéséről szóló igazolás kiadásának feltételei stb.
Intézményünk ügyfélszolgálatán, telefonon, levélben, e-mailen vagy személyesen is részletes tájékoztatást ad a képzésekről.
A Képzési szükségletek felmérése és képzési tanácsadás szolgáltatásunk igénybe vételét azoknak ajánljuk, akik úgy érzik, még nem tudják, pontosan mit is várnak el, mit kaphatnak egy igényes, a kutyakozmetika területét érintő képzéstől, vagy bizonytalanok a szakterülettel kapcsolatos elhelyezkedési lehetőségeket tekintve. A szolgáltatás igénybevétele továbbá azoknak is ajánlott, akik átfogó tájékoztatást szeretnének kapni a Szveti Oktatási Központ Kft. képzési kínálatáról, vagy a képzés programjáról.
A Képzési szükségletek felmérése és képzési tanácsadás díjmentes szolgáltatás.
Intézményünk az általa nyújtott képzések megkezdése előtt a jelentkezők számára biztosítja előzetes tudásszintjük felmérésének lehetőségét. A tudásmérés díjmentes szolgáltatás.
Az előzetes tudásmérés által lehetőség nyílik arra, hogy valamennyi, a képzésre jelentkező felnőtt lehetőség szerint a már meglévő tudására, kompetenciáira alapozottan, egyéni képességeinek és készségeinek megfelelően sajátíthassa el a későbbi eredményes vizsgához és a sikeres szakmai tevékenységhez szükséges ismereteket, készségeket. A szolgáltatás további előnye, hogy maga az oktató is tájékozódik a jelentkező szakterületre vonatkozó tudásszintjéről. Ebből kifolyólag minden, a képzéseinkre jelentkező felnőttnek ajánlott igénybe venni az előzetes tudásmérés szolgáltatást.
Intézményünk az előzetesen megszerzett tudást a képzési programban meghatározott kompetenciák alapján méri, felhasználva a kimeneti követelmények teljesülésének mérésére alkalmazott eszközöket, módszereket. Tehát a szolgáltatás a képzés megkezdése előtt olyan ismereteket, készségeket, kompetenciákat mér fel, amelyekkel a résztvevőnek a képzés végére rendelkeznie kell.
Intézményünk felnőttképzési tevékenység keretében folytatni kívánt képzései esetén kötelezően, egyébként a jelentkező kérésére biztosítja az Előzetes tudásmérést.
A program indításaként Intézményünk ügyfélszolgálatán (egy erre alkalmas helységben) írásban méri fel a résztvevők tudását. A lebonyolítás az oktató jelenlétében és ellenőrzése alatt történik, ő vezeti le az előzetes tudásmérés folyamatát. A résztvevők egy olyan írásbeli feladatsort oldanak meg, melyben a szakterülethez kapcsolódó legrelevánsabb kérdések szerepelnek. Az értékelés a leírtak alapján történik. Az eredmény minősítése kétféle lehet modulonként: megfelelt (60% és felette) vagy nem felelt meg (60% alatt).